Volkan Aksoy

Marka Stratejisi ve Tasarım Yönetmeni,
Burgeni™ Kurucusu

1982 yılında Samsun’da doğan Volkan Aksoy, babasının görevi nedeniyle çocukluğu boyunca Türkiye’nin farklı il ve ilçelerinde bulunmuş ve bu durumun ortaya çıkardığı kültürel çeşitlilik ile ilk sanat ve tasarım çalışmalarına lise yıllarında başlamıştır. Baskı sanatları ve işletme akademik eğitimleri alarak, mimarlık ofisleri, global reklam ajansları ve önemli tekstil markalarının Türkiye ofislerinde tasarımcı, sanatçı, sanat yönetmeni, stratejist ve yaratıcı yönetmenlik görevlerini üstlendi.

2012 yılında kendi girişimcilik macerasını başlatmak için kurumsal bir firmada çalışmanın verdiği olanakları bırakıp yaratıcı yönetmenlik görevinden ayrıldı ve Burgeni™’yi kurdu. Tekstil sektöründen markalar, kişiler, KOBİ’ler ve büyüyen girişimlerin marka ve tasarım sorunlarına düşük maliyetlerle etkin çözümler üretmek amacıyla kurulan Burgeni™, niş sektöründen farklı olarak ağırlıklı sanayi ve diğer sektörlerden talep gelmesi üzerine her sektöre hitap eden çok yönlü bir ekip ve butik marka ajansı oldu.

Volkan Aksoy, Ankara, İstanbul ve Moskova şehirlerinde bulunan ofis ve iş ortaklıkları ile 14 yılı aşkın süredir KOBİ’ler ve girişimcilerin rekabette ön sıralarda yer almalarını sağlayan projelerde çözüm ortaklığı yapmaktadır. Marka ve iletişim stratejileri geliştirip, tasarım ve reklam konseptleri yaratır ve bununla beraber kurumsal kimlik, baskı ve ambalaj tasarımları hazırlayıp, marka ve proje yönetimi görevlerini de üstlenir. Reklamcılık, sanat ve pazarlama alanlarında oluşan çok yönlü deneyim ile KOBİ’ler ve girişimciler için fuar hazırlığı ve tedariki konularında tam hizmet çözümler sunan Volkan Aksoy, firmalar için kurumsal iletişim, stratejik tasarım, tasarım yönetimi ve sanat yönetimi eğitimleri vermekte bu konularda danışmanlık görevinde bulunmakta; okul, kongre ve zirvelere konuşmacı olarak katılmaktadır.

Volkan Aksoy Marka Stratejisi ve Tasarım Çözümleri Volkan Aksoy Portre

Strateji

Marka ve İletişim Stratejisi
Kampanya Yönetimi
Ürün Yönetimi ve Tasarım Stratejisi
Pazara Giriş Stratejisi
Dijital Strateji
Marka Deneyimi
Pazarlama İnovasyonu
İçerik Planlaması
Kurumsal İletişim

Tasarım ve Geliştirme

Kurumsal Kimlik
Logo ve Amblem
Kampanya
Sanat Yönetimi
İllüstrasyon
Kurumsal Kimlik Kılavuzu
Katalog ve Broşür
Gazete ve Dergi İlanı
Ambalaj ve Etiket
Indoor ve Outdoor
Web ve Uygulama Tasarımı

Marka

Marka İsmi ve Kurumsal İmaj Tasarımı

Marka Yaratma ve Geliştirme
Marka Yönetimi
Konumlandırma
Marka İletişimi Yönetimi

Dijital

Web Tasarımı ve Geliştirme

Uygulama Tasarımı
E-Ticaret Danışmanlığı
SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)
Sosyal Medya Danışmanlığı
Dijital Medya Planlama ve Satın Alma
İnternet Reklamcılığı
İçerik Pazarlaması
Data Analiz ve Entegrasyon

Etkinlik, Medya ve Fuar

Fuar Hazırlığı ve Tedariki

Fuar Medya Planlaması
Workshop / Eğitim
Prodüksiyon Tasarımı
Stand ve Mekan Tasarımı
PR Etkinlik Tasarımı
Ürün Tanıtımı ve Promosyon
Görsel İletişim Tasarımı
İnteraktif Uygulamalar