MARKALAMA / STRATEJİ

Viscale

Hem hassas ve portatif bir dijital tartı hem de görüntü işleme ile hızlı ve güvenilir bir görsel sayıcı olan Viscale’in markalaşma stratejileri…
PROJE TANIMI

İnovatif Ürün İçin Markalaşma ve Pazar Yaratma Stratejilerinin Oluşturulması

Aremak Bilişim tarafından geliştirilen ``otomatik kalibre ölçüm cihazı`` için markalama çalışmalarının yapılması, marka stratejisinin belirlenmesi ve pazar çıkış stratejilerinin oluşturulması.

YIL: 2016
MÜŞTERİ: Aremak Bilişim
SERVİSLER: Markalama, Strateji, Ürün Geliştirme, Logo Tasarımı, Web Tasarım

YAKLAŞIM

VISUAL + SCALE

Zeytin, fındık, kuru üzüm, incir gibi dane ağırlığı üzerinden fiyatlandırması yapılan ürünlerin ekspertizi için en ideal otomatik kalibre ölçüm cihazı olan bu yeni teknoloji ürününün amacı ve önemli özellikleri; hem hassas, portatif ve düşük maliyetli bir dijital tartı olması hem de entegre kamera ve görüntü işleme teknolojisi sayesinde hızlı ve güvenilir bir görsel sayıcı görevi görmesiydi. Bu özelliklerden yola çıkarak İngilizce VISUAL (görsel) ve SCALE (terazi) kelimelerinin birleşimi ile VISCALE marka ismi yaratıldı.

YAKLAŞIM 2

VISCALE LOGO

Ziraat sektörü için iş gücü ve zaman yönetimi konularında büyük verimlilik sağlayan teknoloji ürününün logosunda terazi sembolü kullanılarak ürünün kullanım amacını belli eden güçlü ve akılda kalıcı bir anlam yüklemek hedeflendi bu sayede ürün ile ilk defa karşılaşan biri Viscale hakkında bilgisi olmasa dahi logosu ile tartım işleminde kullanılan bir alet olduğunu tahmin edebilecekti. Logoda kullanılan renklere; yeşil ile doğa, gri ile denge ve kurumsallık rolleri verildi.

Volkan Aksoy Marka Stratejisi ve Tasarım Çözümleri - Inovasyon - Viscale - Logo Tasarımı
Volkan Aksoy Marka Stratejisi ve Tasarım Çözümleri - Inovasyon - Viscale - Logo Tasarımı
Volkan Aksoy Marka Stratejisi ve Tasarım Çözümleri - Inovasyon
Volkan Aksoy Marka Stratejisi ve Tasarım Çözümleri - Inovasyon
Volkan Aksoy Marka Stratejisi ve Tasarım Çözümleri - Viscale - Slogan

Zamandan Tasarruf Edin!

Özellikle zeytin alım dönemlerinde kooperatiflerin önlerinde oluşan uzun kuyruklar büyük zaman kaybına yol açmaktaydı. Tartım esnasında çiftçi, tartım işleminde yanlışlık olduğunu düşünerek tekrar tartılmasını talep edebiliyor ve bu yüzden tek bir tartım işlemi 30 ile 60 dk arasında sürebiliyordu. Viscale sayesinde bu zorlu ve uzun süreç 10000’de 1 hata oranıyla saniyelere kadar indi ve büyük zaman kazancı sağlandı. Bütün bu fırsatlar göz önüne alınarak “Sadece 5 Saniye” mottosu yaratıldı ve bütün içerikler ile tanıtım materyallerinde kullanıldı. Markanın ilerleyen aşamalarında fuar tanıtım ve tasarım çalışmaları, mikro site, ürün tanıtım broşürleri, kurumsal kimlik tasarımları yapıldı.