PROJE YÖNETİMİ / STRATEJİ / MARKALAMA

Hidrotam
Metalloobrabotka

Metalloobrabotka 16.Uluslararası Metal İşleme Makinaları, Ekipman, Araç Gereçleri Fuarı / fuar stratejisi ve proje yönetimi…
Volkan Aksoy Marka Stratejisi ve Tasarım Çözümleri - Hidrotam - Fuar Stand

YIL: 2015
MÜŞTERİ: Hidrotam
SERVİSLER: Strateji, Proje Yönetimi, Grafik Tasarım, Sanat Yönetimi, Baskı Tasarımı

PROJE TANIMI

Hidrotam / Fuar Hazırlık Faaliyetleri ve Proje Yönetimi

Sac ve metal işleme alanında sektöre özel otomasyon hatları, makineleri ile aparatlarının tasarım ve imalatını yapan Hidrotam firması Expocentre Fuar Merkezi / Moskova / Rusya'da düzenlenen 16.Uluslararası Metal İşleme Makinaları, Ekipman, Araç Gereçleri Fuarına katılım göstereceklerini belirterek bununla ilgili tam hizmeti kapsayan anahtar teslimi proje yönetimi ve tasarım tedariki talebinde bulundu.

Volkan Aksoy Marka Stratejisi ve Tasarım Çözümleri - Rollforming Inovasyon
Volkan Aksoy Marka Stratejisi ve Tasarım Çözümleri - Rollforming Markalaşma
YAKLAŞIM

Stand ve Markalama Süreci

Fuar için yapılması gereken iki temel konu bulunmaktaydı. Bunlardan ilki, Hidrotam firmasının fuar için belirlediği bütçeyi aşmayacak şekilde bütün fuar tedarikinin anahtar teslimi gerçekleştirilmesi diğeri de ilk defa fuarda sergilenecek ``Beko Rusya için yapılan kapı hattı`` ve diğer rollform ve büküm hatlarının markalama çalışmasının yapılması idi. Projenin ilk konusu için Türkiye'den ve Rusya'dan iş ortaklarımız ile görüşerek genel maliyeti oluşturduk. Çıkan maliyetler sonucu olabilecek en iyi iş ve bütçe planını yaparak stant için draft çizimler hazırladık. Hazırladığımız bu çizimleri tedarikçimize göndererek projelendirip 3 Boyutlu çıktılarının teminini sağladık. Fuar için bir diğer konu olan markalaşma faaliyetleri olarak; tanıtılacak hat ile birlikte Rusya'ya gidecek ürünlerin tespiti gerçekleştirdik. Gidecek ürünlerin içeriklerini hazırladık. Tanıtılan hat haricinde Hidrotam'ın diğer üretim hatları adlandırarak hepsi için ayrı çalışmanın yapıldığı marka mimari çalışmalarını başlattık.

Ürün Hatlarının İşleyişinin Anlatılması

Hatların işleyişini ve ürünleri en iyi anlatacak çözüm videoydu fakat zaman ve bütçe açısından yeni bir prodüksiyon imkanımız bulunmuyordu. Bu olumsuzluğu göz ardı ederek basit, ucuz ve hızlı bir çözüm olarak firma çalışan ve yetkililerinin daha önce cep telefonu veya kameralar ile çektiği görüntüleri topladık. Bu görüntüleri temiz bir görüntü elde etmek için olabildiğince onarıp, renkleri sabitleyerek bozulmaları sorun olmaktan çıkardık. Hareketli grafikler (Motion Graphics) ile hazırlanan videoları Rusça, İngilizce ve Türkçe dillerinde standlarda bulunan ekranlarda yayınladık. Bu videoları promosyon USB'lerin içine de koyarak ürün grubu ve sektöre özel hazırlanan PDF kataloglar ile birlikte fuarda dağıtıma hazır hale getirdik.

Volkan Aksoy Marka Stratejisi ve Tasarım Çözümleri - Hidrotam - Fuar Stand Tasarımı
Volkan Aksoy Marka Stratejisi ve Tasarım Çözümleri - Hidrotam - Basılı İşler
Volkan Aksoy Marka Stratejisi ve Tasarım Çözümleri - Hidrotam - USB Promosyon
Volkan Aksoy Marka Stratejisi ve Tasarım Çözümleri - Hidrotam - Katalog Tasarımı

Metalloobrabotka

Hidrotam Halkla İlişkiler departmanı ile ortak yürütülen CRM stratejisine uygun olarak Rusya müşterileri ve Türkiye müşterine ana dillerinde e-posta davetiyeleri hazırlandı. Basılı özel davetiyeler ile fuar daveti gerçekleştirildi. Geri dönüşler raporlandı.

Volkan Aksoy Marka Stratejisi ve Tasarım Çözümleri - Hidrotam - Email Tasarımı

Fuara Hazırız!

Fuar hazırlıklarının son aşamasında mobil özelliği bulunmayan ``flash`` alanlar vb. eski teknolojileri barındıran firma web sitesi yenilendi. Rusya sektör dergilerinde medya satın alımları yapılarak ilan, röportaj ve basın bültenleri hazırlanarak paylaşıldı.

Volkan Aksoy Marka Stratejisi ve Tasarım Çözümleri - Hidrotam Websitesi Tasarımı
Volkan Aksoy Marka Stratejisi ve Tasarım Çözümleri - Hidrotam - Basılı İşler
Volkan Aksoy Marka Stratejisi ve Tasarım Çözümleri - Hidrotam - Basılı İşler
Volkan Aksoy Marka Stratejisi ve Tasarım Çözümleri - Hidrotam - Basılı İşler